BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 12566068
*
nr 1256 6068
Golvlampa
Tilgman Keramik. Höjd: 60 cm ca
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:44:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 18:37:11
1
Vinnande bud
- Tema
20 maj
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:19
-
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:43
-
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:18
*
Golvlampa
Läs mer om Retro
nr 1256 6068
Golvlampa
Tilgman Keramik. Höjd: 60 cm ca
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 18:37:11 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 maj
Retro
PÃ¥ Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:19 -
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:43 -
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:18